MedlemshjørnetLes mer
Glemt passord
Dato: 10.09.2010• Kl:
Forsiden / Kurs og seminarer / Mobile marketing 17. mars
Mobile marketing 17. mars

At mobilen allerede har og i fremtiden vil få en enda mer fremtredende posisjon både som markedsføringskanal, som medium og som transaksjonskanal er udiskuterbart. Kanalen har noen uovertrufne fordeler.

 


Mobilen er alltid med, som en naturlig del av kroppen. Mobilnummeret er blitt personlig og det bytter man aldri. Gjort riktig og klokt kan gevinstene, ved fornuftig bruk av kanalen, bli svært høye.
Vi tror at 2010 vil bli året hvor mobilen som kanal virkelig tar av. Flere og flere virksomheter inkluderer kanalen i sin marketing mix, og flere bruker kanalen aktivt i sin kundedialog. 
Status i kanalen pr i dag og hva kan vi forvente i de nærmeste årene er på agendaen. Presentasjoner og cases fra Norge og ikke minst  Sverige, som innen dette området nok ligger litt foran oss. Målet er en balansert dag hvor temaet ivaretas fra flere vinkler

Programmet på dagen vil være som følger:

0830-0900; Registrering

0900-0915; Introduksjon til dagen ved Jan Morten Drange ANFO

0915-1000; Otto Sjöberg VD  Mobilab i Sverige.  Perspektiver, tips og content tilpasning

Expressen og TV4 startet for vel et halvt år siden Mobilab. Et selskap som utelukkende jobber med å tilpasse innhold for mobilen.  Sjöberg har bred og tung mediebakgrunn og vet å sette anslaget for en ”ny” kanal med sine perspektiver og betraktninger. Herunder spørsmålet rundt relevant content, tilgjengeliggjøring og tilpasning i en ny kanal.

1000-1045; Frans Borgstrand. Mobiento Norge. Kreativ mobil annonsering

Frans viser hvilke kreative muligheter som finnes med mobil annonsering. Vellykkede cases fra bla Adidas og Snickers presenteres. Mobiento er et prisbelønnet selskap som har spesialisert seg på mobil kommunikasjon. Mobiento leverer mobile kampanjer, portaler og lojalitetsprogram for flere av verdens ledende merkevarer. 

1045-1100; Pause

1100-1145; Trond Bugge, gründer og investor med base i Stockholm. Hvordan tjene penger og andre gode tips

Trond Bugge er gründer og investor i flere online og mobil forankrede selskaper. Herunder Superlocal, Sportnik, Lociloci, Manna från himlen og Date Tracking. Skrevet om Trond; Well, this man is the only one that i know of that is actually making money from mobile social networking! Slike folk skal man lytte til. 

1145-1245; Lunch; 

1245-1315;  Ingjerd Blekeli Spiten. Leder Nettbank og mobil i DnB NOR. Bank på mobil, kundene elsker det!

Mer enn en halv million av DnB NOR sine kunder gjør sine banktjenester på mobilen. Mobilen er den raskest voksende selvbetjeningskanal i bankens historie. Tjenester som tilbys og ikke minst veksten i kanalen vekker oppsikt også globalt. Hvordan har dette vært mulig? Hvordan DnB NOR har bygget sin mobile kanal, samt strategi, utvikling av tjenester, implementering og salg blir presentert av Ingjerd.

1315-1400; Anders Ågesen. Styreleder Moeno og QMP. 

Hva skjer når butikken og fordelsprogrammene havner i kundens lommer?
Trender innen mobil handel og mobile fordelsprogrammer. Hvilke utfordringer representerer dette for bedriften? Hva finnes av løsninger og hvor langt har norske bedrifter kommet? Hvilke muligheter gir ny teknologi mobil handel og fordelsprogrammer? Hvordan vil konkurransesituasjonen bli ved bruk av nye konsepter innen dette området og ikke minst hvilken kompetanse trenger bedriftene for å lykkes. 

1400-1415; Pause

1415-1445; Anders Aakre, kreativt ansvarlig og partner Jimmy Royal.
Branding via mobilen

Det er i dag stadig viktigere å invitere kunden til gjensidig dialog med relevant og troverdig forankring i egen merkevare. Markedet er transparent og for merkevareeier betyr dette at man i dag må tilby noe mer enn en monolog ut til markedet. I dag er det engasjement på kundens premisser og dialog som gjelder. Vi snakker merkevarebygging med mobilen som et effektivt instrument.
Jimmy Royal er et interaktivt reklame og designmiljø som jobber dedikert med merkevarebygging gjennom dialog mellom brand og sluttbruker.

1445-1515; Shaun Thanki. Grunder, MobileMonday Norge. 
Mobilen i fremtiden

At mobilen som kommunikasjons kanal, reklamemedium og transaksjonskanal vil være viktig i fremtiden er det neppe noen som tviler på. Shaun er grunder av MobileMonday i Norge, et globalt nettverk med mobilen i sentrum. Shaun gir oss smakebiter på hvordan ting, med utgangspunkt i den mobile device, kan og vil se ut i fremtiden

Vi garanterer en morsom og inspirerende dag, spekket med nyttige tips og too the point læring. 
Stedet er Hotel Bristol Konferansesenter. 

 



Bristol Konferansesenter - 17.03.2010


Skriv ut programmet


PRISER OG PRAKTISK INFORMASJON

Pris:
Medlemsbedrifter    kr. 3.500,- pr. deltaker.
Andre bedrifter       kr. 4.950,- pr. deltaker.

Rabatter:
20% rabatt f.o.m. deltaker nr. to fra samme bedrift på samme kurs.

Vi sender faktura. Påmelding vil bli bekreftet via e-post.

Avmelding:
Før påmeldingsfristen: Ingen omkostninger.
Etter påmeldingsfristen og inntil 3 dager før seminaret belastes halv avgift. Senere enn 3 dager før arrangementet belastes full avgift og seminardokumentasjon blir tilsendt.

Din e-postadresse vil automatisk registreres for invitasjon til ANFO-seminar. Dersom du ikke ønsker å motta mail om seminar gi oss beskjed, så fjerner vi deg fra listen.

ANFO - Annonsørforeningen, Arbinsgate 2, 0253 Oslo, tlf. 99 33 20 00, email: anfo@anfo.no
Design by MediaFront - CMS by Webscape